Wrogi świat: Strefa polarna (3)

(Hostile Planet: Polar)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
W skrócie:Na biegunach żyją prawdziwi specjaliści od przetrwania: niedźwiedzie polarne polujące na wieloryby, pingwiny czy wilki polarne. Zwierzęta zamieszkujące te regiony przystosowały się do warunków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Istnieją miejsca, gdzie panują ekstremalnie trudne warunki. Życie tam wymaga nieustannej walki o przetrwanie, przystosowania się do siarczystych mrozów, upałów, nawałnic, śnieżyc czy ulewnych opadów. Często już sam dostęp w te rejony jest utrudniony. Sytuację pogarszają zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe, które wywarły wpływ na wiele gatunków. Niezwykłe zdjęcia autorstwa nagrodzonego Oscarem za "Labirynt Fauna" Guillermo Navarro pozwolą lepiej ukazać ten intrygujący świat, w którym niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.

W tym odcinku

Na biegunach żyją prawdziwi specjaliści od przetrwania: niedźwiedzie polarne polujące na wieloryby, pingwiny, będące celem lampartów morskich, czy wilki polarne. Zwierzęta zamieszkujące te regiony przystosowały się do ekstremalnych warunków. Muszą przyzwyczaić się do ciągłych zmian i ciągłego wystawiania na próby.