Wrogi świat: Oceany (5)

(Hostile Planet)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2019   od 12 lat
W skrócie:Twórcy eksplorują ocean od największych głębin, przez targane sztormami wybrzeża, pustynie głębinowe, po rafy koralowe. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak foki bronią się przed rekinami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Istnieją miejsca, gdzie panują ekstremalnie trudne warunki. Życie tam wymaga nieustannej walki o przetrwanie, przystosowania się do siarczystych mrozów, upałów, nawałnic, śnieżyc czy ulewnych opadów. Często już sam dostęp w te rejony jest utrudniony. Sytuację pogarszają zmiany klimatyczne i rzadko spotykanie dotychczas zjawiska pogodowe, które wywarły wpływ na wiele gatunków. Niezwykłe zdjęcia autorstwa nagrodzonego Oscarem za "Labirynt Fauna" Guillermo Navarro pozwolą lepiej ukazać ten intrygujący świat, w którym niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.

W tym odcinku

Twórcy eksplorują ocean od największych głębin, przez targane sztormami wybrzeża, bezkresne pustynie głębinowe, po tętniące życiem rafy koralowe. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak foki bronią się przed rekinami, żółwie morskie narażają życie, by zapewnić przetrwanie gatunku, a pomysłowe orki radzą sobie z konkurencją.

Zobacz także