Wolf Hall (6-ost.)

Wolf Hall (6-ost.)

7.4/10

(Wolf Hall: Master of Phantoms)

serial historyczny Wielka Brytania 2015   od 16 lat
Występują:Mark Rylance, Damian Lewis, Claire Foy, Thomas Brodie-Sangster
Reżyseria:Peter Kosminsky
W skrócie:Anna oskarża Thomasa Cromwella o zdradę. Królowa nie ma już jednak takiej władzy jak niegdyś. Niebawem Norris, Weston i William Brereton oraz Anna i George Boleyn zostają wtrąceni do Tower of London.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Adaptacja powieści Hilary Mantel, rozgrywająca się w świecie XVI-wiecznej Anglii. Władzę w królestwie sprawuje Henryk VIII. Urodzony w rodzinie wywodzącej się z klasy robotniczej Thomas Cromwell (Mark Rylance), dorasta i zostaje prawą ręką oraz zaufanym współpracownikiem kardynała Thomasa Wolseya, doradcy i powiernika króla. Po upadku swojego mentora Cromwell wkracza w zdradziecki i skorumpowany świat dworu królewskiego.

W tym odcinku

Anna oskarża Thomasa Cromwella o zdradę, sugerując, że podczas kryzysu próbował bardziej chronić pierwszą córkę króla, Marią, niż Elżbietę. Jednak królowa nie ma już takiej władzy jak niegdyś. Jej wrogowie stają się coraz silniejsi, a władca nią pogardza. Podczas kłótni Anny z Jane Rochword, kobieta nieuważnie zdradza sekret swojego związku z Markiem Smeatonem oraz innymi szlachcicami. Cromwell posiada teraz wystarczająco dużo informacji, aby zacząć działać. Norris, Weston i William Brereton, a także Anna i George Boleyn zostają wtrąceni do Tower of London.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także