Włoskie porządki (5)

Włoskie porządki (5)

(Questo e il mio paese)

serial obyczajowy Włochy 2015   od 12 lat
Występują:Violante Placido, Fausto Maria Sciarappa, Antonino Bruschetta, Cristiano Caccamo
W skrócie:W Calurze zjawiają się emigranci z Afryki, którzy najmują się do zbierania owoców i warzyw. Ich sytuację wykorzystują mafijne klany. Anna postanawia walczyć z wyzyskiem. Przybysze organizują strajk.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Anna Pozzo (Violante Placido) jest żoną, matką i znakomitą ekonomistką, która po blisko 20 latach wraca do rodzinnej osady w południowych Włoszech, gdzie się urodziła i wychowała. Teraz jako burmistrz Calury jest otwarta na nowe doświadczenia w swoim życiu. Musi sobie radzić ze skutkami nietrafionych decyzji, które nie przysparzają jej popularności wśród mieszkańców. Nie tylko sprawowanie władzy jest dla niej czymś nowym. Anna musi zmierzyć się z demonami przeszłości i poczuciem winy, które towarzyszyło jej od tajemniczego zaginięcia jej najlepszej przyjaciółki. Powracają też do niej dawne uczucia związane z pewnym mężczyzną, którego kiedyś kochała...

W tym odcinku

Jak co roku jesienią w Calurze zjawiają się emigranci z Afryki, którzy najmują się do zbierania owoców i warzyw. Niską pozycję robotników bezwzględnie wykorzystują mafijne klany, które oferują im nędzne warunki zatrudnienia. Anna postanawia walczyć z wyzyskiem. Tymczasem okazuje się, że czarnoskórzy przybysze sami zaczęli upominać się o swoje prawa i organizują strajk. Rodzina Malornich, by zdusić bunt w zarodku, morduje na wiecu dwóch protestujących, i uprowadza żonę jednego z przywódców, Saida. Mężczyzna prosi Annę, by zaopiekowała się jego synkiem. Policja organizuje obławę na zamachowców. Tymczasem Chiara wspiera swoją przyjaciółkę Teresę, która niedawno dowiedziała się, że jest w ciąży. Dziewczyna rezygnuje jednak z przeprowadzenia aborcji i decyduje się na urodzenie dziecka.

Występują (pokaż wszystkich)