Wiem, co jem i wiem, co kupuję (10/12)

Wiem, co jem i wiem, co kupuję (10/12)

program rozrywkowy Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Katarzyna Bosacka bierze pod lupę różne rodzaje opakowań. Aż 40% z nich wykonanych jest z plastiku. Dziennikarze sprawdzą, jak wpływa to na nasze zdrowie. W programie będzie też mowa o słuchawkach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 20 lutego
dziś
21:40 TVN Style
czwartek, 22 lutego
pojutrze
17:10 TVN Style
sobota, 24 lutego
za 4 dni
8:20 TVN Style

Opis

Katarzyna Bosacka ponownie wyrusza do sklepów spożywczych, by sprawdzać jakość sprzedawanego tam jedzenia. Powie, jak sprawdzić czy kupowane przez nas produkty są pełnowartościowe. Prowadząca zajmie się również testowaniem przedmiotów codziennego użytku i doradzi, na co trzeba zwrócić uwagę, by nie zostać oszukanym.

Kasia Bosacka bierze pod lupę różne rodzaje opakowań. Okazuje się, że aż 40% z nich wykonanych jest z plastiku. Dziennikarze sprawdzą, dlaczego tak się dzieje i jak wpływa to na nasze zdrowie. Pracująca w redakcji Kasia podejmie wyzwanie i spróbuje zrezygnować z używania tego surowca. Oprócz tego widzowie zobaczą, w jaki sposób badane są puszki, nim zostaną dopuszczone do kontaktu z żywnością. W segmencie "Wiem, co kupuję" będzie mowa o słuchawkach. 90% młodych ludzi słucha przez nie muzyki nawet po kilka godzin dziennie, przez co już niebawem co dziesiąty 30-latek będzie miał poważne problemy ze słuchem. Twórcy programu sprawdzą, które słuchawki są najmniej szkodliwe: dokanałowe, nagłowne, nauszne czy wokółuszne. Zaprezentują też standardowe badanie słuchu. Na koniec DJ Adamus przeprowadzi test różnych słuchawek bezprzewodowych.

Zobacz także