Wielkie widowiska natury: Wielka woda (5/6)

(Nature's Great Events: The Great Flood)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2009   b.o.
W skrócie:Znajdująca się w południowej Afryce kotlina Kalahari jest jednym z najsuchszych miejsc na ziemi. Raz w roku, dzięki wylewowi rzeki Okawango zmienia się w prawdziwy raj dla milionów zwierząt.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Fascynująca seria ukazuje widowiska w wykonaniu samej natury, do jakich dochodzi w trakcie cyklicznych zmian pór roku w niektórych częściach świata. W pięknych plenerach swoje życiowe role, pełne zarówno humoru, jak i grozy czy brutalnej walki o byt, odgrywają tu najrozmaitsi przedstawiciele współczesnej fauny.

W tym odcinku

Znajdująca się w południowej Afryce kotlina Kalahari jest jednym z najsuchszych miejsc na ziemi. Raz w roku jednak zmienia się w prawdziwy raj dla milionów zwierząt. Dzieje się tak za sprawą wylewu rzeki Okawango. Dzięki wodzie kotlina powoli przeobraża się w zielone i pełne życia miejsce. Nagle pojawiają się ważki i zakwitają lilie, które przyciągają pszczoły. Schodzą się także hipopotamy, zebry, słonie, bawoły oraz lwy. Trudno też o lepsze miejsca dla ptaków. Wszystkie zwierzęta mogą ugasić pragnienie oraz zaspokoić głód.

Zobacz także