Wieczorynka: Yakari: Taniec Rysia (41)

(Yakari: Dance of the Lynx)

serial animowany Belgia/Francja 2005-2016   b.o.
W skrócie:Plemię przygotowuje się do Tańca Rysia. To coroczna uroczystość, mająca zapewnić Siuksom obwite łowy. Tuż przed planowanym wydarzeniem Yakari ma dziwny sen o rysiu. Pyta o jego znaczenie Mędrca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dziki Zachód. Przygody śmiałego Indianina z plemienia Siuksów o imieniu Yakari. Chłopiec nie może się doczekać kiedy w końcu będzie dorosłym wojownikiem. Yakari posiada niezwykły dar komunikowania się ze zwierzętami.

W tym odcinku

Plemię przygotowuje się do Tańca Rysia. To coroczna uroczystość, mająca zapewnić Siuksom obwite łowy. Tuż przed planowanym wydarzeniem Yakari ma dziwny sen o rysiu. Pyta o jego znaczenie Mędrca. Szaman opowiada mu legendę o genezie Tańca Rysia. Wojownik musi wykazać się odwagą, ratując to zwierzę, a wtedy jego duch opiekuńczy odwdzięczy się Indianom obfitym polowaniem. Siuksowie tańczą wokół świętej skały na prerii. Gdy uderza w niego piorun, Mędrzec uznaje to za zły znak. Wysyła Yakriego na poszukiwanie nowego miejsca do tańca. Chłopiec i Mały Piorun wyruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę. Dzięki ich odwadze udaje się zyskać przychylność Ducha Rysia.

Zobacz także