Wieczorynka: Pszczółka Maja: Gucio w zupie (122)

(Die Biene Maja: Willy in the Soup)

serial animowany Niemcy 2012   b.o.
W skrócie:Tekla otwiera restaurację i przyciąga rzesze klientów przysmakami. Gdy najedzone owady zapadają w sen, zabiera je do kuchni i przerabia na przetwory. Maja spieszy przyjaciołom z pomocą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała pszczółka o imieniu Maja żyje w ulu na wielkiej łące. Jest psotna, nieposłuszna i mimo zakazów często opuszcza swój dom i wyrusza na długie wyprawy. Poznaje podczas nich piękno natury i przeżywa wesołe, ale czasem również niebezpieczne przygody. Inne owady zamieszkujące łąkę szybko stają się przyjaciółmi Mai i wspólnie z nią przeżywają duże radości i małe smutki. Najwierniejszymi towarzyszami pszczółki są Gucio i Filip. Maja nieustannie dziwi się światu, a wraz z nią robią to mali widzowie. Serial jest inspirowany zbiorem opowiadań dla dzieci niemieckiego pisarza Waldemara Bonselksa z 1912 roku. Animacja nawiązuje do znanego na całym świecie serialu pod tym samym tytułem z 1975 r.

W tym odcinku

Tekla otwiera restaurację i przyciąga rzesze klientów niezwykłymi przysmakami. Maja uświadamia sobie jednak, że karmienie mieszkańców łąki nie jest jej jedynym celem. Gdy najedzone owady zapadają w sen, Tekla zabiera je do kuchni, gdzie przerabia na przetwory. Dzięki pomocy Filipa Maja odbija przyjaciół z rąk podstępnej restauratorki.

Zobacz także