Tygrysie oczy

Tygrysie oczy

6.4/10

(Tiger Eyes)

DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2012   od 12 lat
Występują:Willa Holland, Amy Jo Johnson, Tatanka Means, Elise Eberle
Reżyseria:Lawrence Blume
W skrócie:Po śmierci ojca nastoletnia Davey przeprowadza się do Nowego Meksyku. Osamotniona dziewczyna zaprzyjaźnia się z młodym Indianinem.
Nastolatka z wielkiego miasta nie potrafi odzyskać równowagi po śmierci ojca-ofiary napadu. W górach Nowego Meksyku spotyka Indianina, który zna sposób na wyzwolenie jej z dręczącej traumy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 23 grudnia
za 9 dni
4:35 CBS Europa

Opis

Davey (Willa Holland) to przeciętna amerykańska nastolatka. Jej poukładane życie odmienia tragiczna śmierć ojca. Dziewczyna wraz z pogrążoną w żałobie matką Gwen (Amy Jo Johnson) i młodszym bratem Jasonem (Lucien Dale) opuszcza Atlantic City. Rodzina przeprowadza się do Nowego Meksyku. Davey musi zamieszkać w domu ciotki Bitsy (Cynthia Stevenson) i wujka Waltera (Forrest Fyre). Osamotniona nastolatka próbuje odnaleźć się w nowym miejscu, gdzie nie ma żadnych przyjaciół. Pewnego dnia poznaje młodego Indianina Wolfa (Tatanka Means), który wspina się po okolicznych górach. Od razu rodzi się między nimi nić porozumienia. Wydaje się, że jedynie on rozumie jej problemy. Scenariusz produkcji powstał w oparciu o bestsellerową książkę dla młodzieży autorstwa Judy Blume. Pisarka prywatnie jest matką początkującego reżysera. Film zdobył główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Palm Beach.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)