Tuż przed tragedią: Katastrofa w Queens (1)

(Seconds from Disaster: Queen's Air Crash)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2006   od 12 lat
W skrócie:Dwa miesiące po zamachach na WTC wydarzyła się kolejna katastrofa lotnicza. Po starcie samolotu American Airlines z maszyny odpadły oba silniki. W momencie uderzenia o ziemię wybuchł pożar.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcja wydarzeń, które poprzedziły największe katastrofy współczesnego świata. W serialu wykorzystywano nagrania archiwalne, inscenizacje i symulacje komputerowe. O tragicznych wydarzeniach opowiadają świadkowie, a specjaliści od medycyny sądowej oraz eksperci z różnych dziedzin omawiają przyczyny i skutki katastrof. Pośród przywołanych historii są m.in. ostatnie chwile Titanica, szczegóły katastrofy samolotu w Queens oraz tsunami w 2004 roku w Azji.

W tym odcinku

Dwa miesiące po zamachach na World Trade Center, 12 listopada 2001 roku, w Nowym Jorku wydarzyła się kolejna katastrofa lotnicza. Tego dnia samolot linii American Airlines wystartował z nowojorskiego portu, a jego docelowym miejscem miała być Dominikana. Kilkadziesiąt sekund po starcie piloci zaczęli tracić kontrolę nad skręcającą gwałtownie w prawo maszyną. Z samolotu odpadły oba silniki - jeden runął na ruchliwe skrzyżowanie, drugi do przybrzeżnych wód, a sama maszyna spadł na gęsto zamieszkaną okolicę domków jednorodzinnych Belle Harbor, w dzielnicy Queens. W momencie uderzenia o ziemię wybuchł pożar, który ogarnął okolicę.

Zobacz także