Tuż przed tragedią (5)

(Seconds from Disaster: American Embassy Bombing)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2006   od 12 lat
W skrócie:7 sierpnia 1998 w Nairobi, stolicy Kenii, w ciężarówce stojącej na tyłach ambasady USA, terroryści zdetonowali ładunek wybuchowy. Zginęło 220 osób, kilka tysięcy zostało rannych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcja wydarzeń, które poprzedziły największe katastrofy współczesnego świata. W serialu wykorzystywano nagrania archiwalne, inscenizacje i symulacje komputerowe. O tragicznych wydarzeniach opowiadają świadkowie, a specjaliści od medycyny sądowej oraz eksperci z różnych dziedzin omawiają przyczyny i skutki katastrof. Pośród przywołanych historii są m.in. ostatnie chwile Titanica, szczegóły katastrofy samolotu w Queens oraz tsunami w 2004 roku w Azji.

W tym odcinku

W Nairobi, stolicy Kenii, dnia 7 sierpnia 1998 roku miał miejsce tragiczny w skutkach zamach. W ciężarówce, stojącej na tyłach amerykańskiej ambasady, terroryści zdetonowali ładunek wybuchowy. Zginęło prawie 220 osób, natomiast kilka tysięcy zostało rannych. Służby FBI przypuszczały, że za tragedię jest odpowiedzialne środowisko Al-Kaidy. Rozpoczęły obławę na Osamę bin Ladena.

Zobacz także