Tuvalu

Tuvalu

7.2/10 7.4/10
KOMEDIODRAMAT Niemcy 1999   od 12 lat
Występują:Denis Lavant, Chulpan Khamatova, Philippe Clay, Catalina Murgea
Reżyseria:Veit Helmer
W skrócie:Anton wraz z rodzicami prowadzi małą pływalnię. Pewnego dnia pojawia się na niej Eva. Chłopak zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia.
Odwołująca się do korzeni kina, Kafki i zwłaszcza doswiadczeń ekspersjonizmu pogodna opowieść o właścicielu publicznej łaźni, ktory na przekór okolicznościom próbujue ocalic zabytkowy budynek.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 21 października
dziś
10:25 FilmBox Arthouse
środa, 30 października
za 9 dni
10:30 FilmBox Arthouse

Opis

Marzeniem Antona (Denis Lavant) jest mieszkanie nad morzem. Na razie musi się jednak zadowolić namiastką morskiego krajobrazu. Z niewidomym ojcem i matką prowadzi bowiem małą pływalnię. Pewnego dnia pojawia się na niej piękna Eva (Chulpan Khamatova). Chłopak zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Gdy dziewczyna i jej ojciec tracą dach nad głową, Anton proponuje im, by zamieszkali na basenie. Wkrótce dochodzi do tragicznego wypadku. Przed Antonem zaczynają piętrzyć się trudności. Musi walczyć zarówno o uratowanie pływalni przed zamknięciem, jak i miłość Evy. Artystyczny eksperyment nawiązujący formą do filmów Georges'a Méliesa i Fritza Langa jest pełnometrażowym debiutem reżysera Veita Helmera. Produkcja została nagrodzona na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Gandawie, Tbilisi i Maladze. Była też nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)