Tutanchamon (6-ost.)

Tutanchamon (6-ost.)

6.9/10

(Tut)

serial historyczny Kanada 2015   dla dorosłych
Występują:Ben Kingsley, Avan Jogia, Nonso Anozie, Sibylla Deen
Reżyseria:David Von Ancken
W skrócie:Suhad odzyskuje przytomność. Anchesenamon w obawie, że jej spisek wyjdzie na jaw, pozbawia rywalkę życia. Za swój czyn zgodnie z wolą faraona królowa ma zapłacić głową. Zabójczyni zostaje aresztowana.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Losy jednego z najsłynniejszych władców Egiptu. Po śmierci ojca młody książę Tutanchamon (Avan Jogia) obejmuje władzę w królestwie. Musi stawić czoło knowaniom swoich wrogów, osamotnieniem, dźwiga też brzemię odpowiedzialności za losy kraju.

W tym odcinku

Suhad odzyskuje przytomność. Anchesenamon w obawie, że jej spisek wyjdzie na jaw, pozbawia rywalkę życia. Za swój czyn zgodnie z wolą faraona królowa ma zapłacić głową. Zabójczyni zostaje aresztowana. W tym samym czasie arcykapłan próbuje pozyskać sojuszników w walce z Tutanchamonem. Jest przekonany, że wezyr i generał sprzyjają jego planom pozbycia się młodego władcy. Wkrótce jednak na polecenie Horemheba żołnierze zabijają wszystkich kapłanów. Ginie też inicjator spisku. Do świata zmarłych odchodzi także Tutanchamon, który umiera w wyniku ran odniesionych na polu walki. Aj poślubia uwolnioną Anchesenamon i obejmuje władzę w Tebach.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także