Trzynasty apostoł: Wybór (8/12)

Trzynasty apostoł: Wybór (8/12)

(Il tredicesimo apostolo: La scelta)

serial sensacyjny Włochy 2012   od 16 lat
Występują:Luigi Diberti, Claudio Gioe, Claudia Pandolfi, Stefano Pesce
Reżyseria:Alexis Cahill
W skrócie:Gabriel odkrywa, że niezwykłe umiejętności, którymi dysponuje, związane są z satanistycznymi rytuałami praktykowanymi przez jego ojca. Zdenerwowany jezuita prosi o radę Demetria.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Gabriel Antinori (Claudio Gioe) to młody jezuicki duchowny i wykładowca uniwersytecki. Mężczyzna nie pamięta swojego dzieciństwa, a jedyne wspomnienie z tego okresu wiąże się z tragiczną śmiercią jego matki. Pasją Gabriela jest przekraczanie granic pomiędzy nauką, wiarą a zjawiskami paranormalnymi. Jezuita współpracuje z Kongregacją Prawdy, instytucją, która pragnie zgłębić wszystkie tajemnice życia i bada naturę zjawisk uznawanych za paranormalne. W ramach współpracy z organizacją poznaje młodą psycholog, Claudię Munari (Claudia Pandolfi), której towarzyszy to samo pragnienie. Wspólnie tworzą niezwykle zgrany zespół, który śmiało bada tajemnice z pogranicza ducha i materii.

W tym odcinku

Rosa, kobieta, która doznała urazu kręgosłupa i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim, nagle zaczyna chodzić. Gabriel postanawia przyjrzeć się sprawie. Niebawem odkrywa, że niezwykłe umiejętności, którymi dysponuje, związane są z satanistycznymi rytuałami praktykowanymi przez jego ojca. Obrzędy te doprowadziły także do śmierci mężczyzny. Zdenerwowany jezuita prosi o radę Demetria. Ten przekonuje go, by nie oddalał się od Kościoła, a także proponuje stanowisko dyrektora w Kongregacji Prawdy. Gabriel jednak odrzuca jego ofertę i postanawia rozpocząć nowe życie, w którym będzie także miejsce na uczucie do Claudii. Niepewność i zagubienie mężczyzny wykorzystuje Serventii, który proponuje Gabrielowi wstąpienie się do jego stowarzyszenia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także