Trzecia granica: Nieznajoma z baru Bolero (5/8)

Trzecia granica

odc. 5/8: Nieznajoma z baru Bolero

7.1/10
serial wojenny Polska/Węgry 1975   od 12 lat
Występują:Andrzej Wasilewicz, Grażyna Barszczewska, Borys Marynowski, Marek Walczewski
Reżyseria:Lech Lorentowicz
W skrócie:Bukowian poznaje w Budapeszcie Martę. Polskim oficerom wydaje im się, że współpracuje z Niemcami. Wkrótce zostaje zatrzymana i ginie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Druga wojna światowa. Góral Andrzej Bukowian (Andrzej Wasilewicz) zostaje kurierem w ruchu oporu. Pracuje głównie w rejonie pogranicza polsko-węgierskiego. Z narażeniem życia przekazuje informacje między grupami Polaków, Węgrów i Słowaków walczących z hitlerowskim okupantem. Serial jest adaptacją zawierającego wątki autobiograficzne cyklu powieściowego Adama Bahdaja. Produkcję współtworzyli węgierscy filmowcy, m.in. operator Sandor Kocsis czy Nóra Káldi, która zagrała jedną z głównych ról kobiecych.

W tym odcinku

Bukowian przebywa w Budapeszcie, gdzie poznaje Martę. Kobieta jest częstym gościem baru Bolero. Polscy oficerowie bawiący w stolicy Węgier widują ją w towarzystwie Niemców i wydaje im się, że współpracuje ona z nimi. Wkrótce kobieta zostaje zatrzymana. Kiedy próbuje uciekać, ginie. Wówczas wychodzi na jaw, że posiadany przez nią paszport, wystawiony na nazwisko Rucksteiner, był fałszywy, a Marta pracowała dla polskiego wywiadu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)