To było morderstwo

7.4/10 7.4/10

(Murder She Said)

KOMEDIA KRYMINALNA Wielka Brytania 1961   b.o.
Występują:Margaret Rutherford, Arthur Kennedy, Muriel Pavlow, James Robertson Justice
Reżyseria:George Pollock
W skrócie:Jane Marple jest świadkiem morderstwa w pociągu. Policja podważa jej wiarygodność z powodu sędziwego wieku. Marple podejmuje swoje śledztwo.
Margaret Rutherford jako panna Marple, bohaterka powieści Agathy Christie, prowadząca śledztwo w sprawie zabójstwa. Świetnie zagrane a do tego zabawne.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Będąca w podeszłym wieku panna Jane Marple (Margaret Rutherford) podczas podróży pociągiem jest świadkiem morderstwa. W wagonie jadącym po sąsiednim torze mężczyzna dusi kobietę. Po przybyciu na stację staruszka mówi o wszystkim policji. Funkcjonariusze nie traktują jej poważnie. W pociągu, który wskazała, nie znaleziono niczyich zwłok, a panna Marple jest jedynym świadkiem zdarzenia. Jane postanawia sama rozwiązać sprawę. Dochodzi do przekonania, że morderca musiał ukryć ciało na terenie posiadłości Ackenthorpe Hall, znajdującej się w pobliżu linii kolejowej. By wytropić zbrodniarza, panna Marple zdobywa posadę pomocy domowej u Ackenthorpe'ów. Wkrótce dochodzi tu do kolejnych morderstw. Adaptacja powieści Agathy Christie "4:50 z Paddington" to pierwszy film o przygodach Jane Marple.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)