Tajniki produkcji (1)

Tajniki produkcji (1)

(Manufactured: The Best Thing To Happen To Your...Bathroom!)

serial dokumentalny Kanada 2014   od 12 lat
W skrócie:Widzowie poznają historię królewskiej spłuczki Toto's Drake II, która okazała się znakomitym wyposażeniem łazienek, odkąd wynaleziono kanalizację wewnętrzną.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niektóre produkty odmieniły na zawsze ludzkie życie. Twórcy prezentują historie powstawania przedmiotów codziennego użytku - od prototypu aż do taśmy produkcyjnej. Ludzie nie wyobrażają sobie życia bez wielu z nich i wydaje się, że od zawsze były na świecie. Nikt już nie pamięta, jak można działać w kuchni bez pomocy miksera czy patelni. Wszyscy słuchają rocka, nie zastanawiając się, jak powstała gitara elektryczna i wzmacniacz. Wiadomo, że atrybuty prawdziwego Amerykanina to kapelusz, kowbojki i whiskey. Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób produkuje się te i wiele innych znanych wszystkim przedmiotów.

W tym odcinku

Twórcy programu opowiadają m.in. o toalecie Toto's Drake II, czyli jednym z najnowszych osiągnięć w dziedzinie wyposażenia łazienkowego. Nie tylko świetnie wygląda, ale pomaga też dbać o środowisko - zapewnia skuteczne spłukanie za pomocą standardowej ilości wody. W odcinku będzie także mowa o syntezatorze Minimoog Voyager. Z pomocą tego niezwykłe instrumentu można odtworzyć każdy dźwięk. Korzystało z niego wielu artystów, od Beatlesów po Jaya Z. Autorzy cyklu zastanowią się też, jak bardzo zmieniły się łuk i strzała od czasów Robin Hooda. Dzięki użyciu kompozytowych włókien szklanych oraz wysokiej jakości aluminium udało się stworzył łuk Bear Motive 6 o niespotykanej dotąd szybkości.