Tajne akta III Rzeszy: Nazistowski dżihad (5/6)

(Nazi Secret Files)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015   od 16 lat
W skrócie:Podczas II wojny światowej dużo Żydów uciekało z Niemiec na Bliski Wschód. Tam też jednak trwały czystki etniczne. Okazuje się, że los Żydów na Bliskim Wschodzie nie różnił się od tych w Europie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zbrodnie III Rzeszy od dawna są przedmiotem szczegółowych badań naukowców. Twórcy prezentują widzom zawartość dokumentów, które dotychczas pozostawały utajnione. Pokazują również wyniki najnowszych analiz wskazujących na osobliwe przekonania nazistów, które pchały ich do dominacji nad światem. Prezentują mroczną prawdę na temat mitu rasy aryjskiej, przez przekonania Hitlera o byciu wodzem narodu wybranego, po nazistowski islamizm, który obecnie terroryzuje świat. Serial ujawnia nieznane dotąd szalone i mroczne idee, na bazie których powstała III Rzesza.

W tym odcinku

Podczas II wojny światowej dużo Żydów uciekało z Niemiec na Bliski Wschód w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Tam też jednak trwały czystki etniczne prowadzone przez Arabów. Najnowsze badania ujawniają, że los Żydów na Bliskim Wschodzie prawie nie różnił się od tych w Europie.