Tajna wojna (1)

Tajna wojna (1)

(The Secret War: The Special Interrogation Group)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2011
W skrócie:Latem 1942 roku na terenach północnej Afryki Brytyjczycy wyselekcjonowali do misji specjalnej grupę mężczyzn z Palestyny. Ochotnicy stworzyli jednostkę SIG, która miała zbierać informacje o nazistach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Od maja 1940 roku do czerwca 1944 Europa była opanowana przez nazistów. Podczas kiedy Armia Czerwona skupiała ich uwagę na wschodzie, Wielka Brytania i alianci prowadzili swoją tajną wojnę na froncie zachodnim. Żaden ze szpiegów na całym kontynencie nie był pewien, komu mógł w pełni zaufać. Niektórzy z nich zostali podwójnymi agentami, uważając tę strategię za gwarancję przetrwania. Serial prezentuje ich historie.

W tym odcinku

Latem 1942 roku na terenach północnej Afryki Brytyjczycy wyselekcjonowali do misji specjalnej grupę mężczyzn z Palestyny. Biegle władali oni językiem hitlerowców, gdyż byli potomkami niemieckich Żydów - ofiar Holocaustu. Ochotnicy stworzyli tajną jednostkę SIG (Special Interrogation Group), która miała zbierać istotne informacje na temat nazistów i sabotować ich działania.

Zobacz także