Tajemnice zamków: Wybawca flamenco, żądna krwi Matylda, mistyfikacja z Bickerstaffem (10)

(Mysteries at the Castle: Saviour of Flamenco, Murderous Mathelda, The Bickerstaff Hoax)

serial dokumentalny USA 2016
W skrócie:Starzejący się piosenkarz daje koncert w hiszpańskiej cytadeli, samotna hrabina snuje mordercze plany w ponurym włoskim zamku, a urocza posiadłość w Anglii staje się scenerią mistyfikacji literackiej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dokumentaliści zdradzają sekrety, jakie kryją się za murami imponujących zamków, pałaców i dworów. Przedstawiają niewiarygodne historie ludzi, którzy niegdyś w nich mieszkali. W trzecim sezonie odkryjemy oszustwo w pałacu wersalskim oraz pojedynek topless w czeskim zamku Kynzvart. Poznamy też paryski spisek, który spowodował upadek templariuszy i klątwę rzuconą przez czarnoksiężnika na szkocki zamek Fyvie. Ponadto, poznamy wstrząsające początki bożonarodzeniowej kolędy "Dobry król Wacław", które prowadzą do cytadeli w Pradze, oraz historię kamerdynera, który poznał niebezpieczny sekret idyllicznej angielskiej posiadłości.

W tym odcinku

Starzejący się piosenkarz daje koncert swojego życia w hiszpańskiej cytadeli, samotna hrabina snuje mordercze plany w ponurym włoskim zamku, a urocza posiadłość w Anglii staje się scenerią pomysłowej mistyfikacji literackiej.