Tajemnice zamków (9)

(Mysteries at the Castle: Deadliest Chess Game, Gustav III Assassination, Shot in the Heart)

serial dokumentalny USA 2016
W skrócie:W szkockiej fortecy okrutny hrabia gra w szachy z diabłem, w szwedzkim pawilonie omawiane są plany zamachu na króla, a w dworku na Mont Helena w stanie Mississippi dochodzi do pojedynku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dokumentaliści zdradzają sekrety, jakie kryją się za murami imponujących zamków, pałaców i dworów. Przedstawiają niewiarygodne historie ludzi, którzy niegdyś w nich mieszkali. W trzecim sezonie odkryjemy oszustwo w pałacu wersalskim oraz pojedynek topless w czeskim zamku Kynzvart. Poznamy też paryski spisek, który spowodował upadek templariuszy i klątwę rzuconą przez czarnoksiężnika na szkocki zamek Fyvie. Ponadto, poznamy wstrząsające początki bożonarodzeniowej kolędy "Dobry król Wacław", które prowadzą do cytadeli w Pradze, oraz historię kamerdynera, który poznał niebezpieczny sekret idyllicznej angielskiej posiadłości.

W tym odcinku

W szkockiej fortecy okrutny hrabia gra w szachy z diabłem, w szwedzkim pawilonie omawiane są plany przeprowadzenia zamachu na króla, a w dworku na Mont Helena, w stanie Mississippi, dochodzi do dramatycznego pojedynku, który ujawnia prawdziwą miłość.

Zobacz także