Sztukomaniak (9)

Sztukomaniak (9)

magazyn Polska 2011   b.o.
W skrócie:Łukasz Radwan rozmawia z Jackiem Sroką, grafikiem, malarzem i rysownikiem. By zrozumieć jego twórczość, trzeba odwiedzić pracownię. Posługując się metaforą i groteską, tworzy on sztukę figuratywną.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program dla tych, którzy chcą wzbogacić swoje domy i mieszkania o dzieła sztuki. Łukasz Radwan, zastępca szefa działu kultury "Wprost", doradzi m.in., jak dobrać odpowiednie obrazy i poprawnie zawiesić je na ścianach oraz jak komponować dzieła sztuki z innymi przedmiotami w mieszkaniu, by wydobyć z nich całe piękno. W każdym odcinku omówi wybrane kierunki sztuki, a także spotka się z artystami, by porozmawiać o ich twórczości. W programie pojawią się praktyczne rady, dzięki którym widzowie będą mogli łatwo wprowadzić do swoich domów odrobinę artystycznej ekspresji.

Łukasz Radwan rozmawia z Jackiem Sroką, grafikiem, malarzem i rysownikiem. By zrozumieć, na czym polega jego twórczość, trzeba odwiedzić jego pracownię. Sroka porusza się na granicy malarstwa i grafiki. Posługując się metaforą i groteską, tworzy sztukę figuratywną nawiązującą do ekspresjonizmu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także