Sztukomaniak (7)

magazyn Polska 2011   b.o.
W skrócie:Gościem Łukasza Radwana jest Michał Zaborowski, autor zmysłowych portretów kobiet, ale także dzieł sakralnych na czele z jednym z największych witraży w Europie, który można podziwiać w Ożarowie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program dla tych, którzy chcą wzbogacić swoje domy i mieszkania o dzieła sztuki. Łukasz Radwan, zastępca szefa działu kultury "Wprost", doradzi m.in., jak dobrać odpowiednie obrazy i poprawnie zawiesić je na ścianach oraz jak komponować dzieła sztuki z innymi przedmiotami w mieszkaniu, by wydobyć z nich całe piękno. W każdym odcinku omówi wybrane kierunki sztuki, a także spotka się z artystami, by porozmawiać o ich twórczości. W programie pojawią się praktyczne rady, dzięki którym widzowie będą mogli łatwo wprowadzić do swoich domów odrobinę artystycznej ekspresji.

Gościem Łukasza Radwana jest Michał Zaborowski, autor pełnych ciepła i zmysłowości portretów kobiet, ale także dzieł sakralnych na czele z jednym z największych witraży w Europie, który można podziwiać w kościele w Ożarowie. Malarstwo Zaborowskiego nawiązuje do dawnych mistrzów. Stłumiona gama kolorów, umiejętna gra światłem plus unikalna kompozycja tworzą łatwo rozpoznawalny styl.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także