Szogun (4/12)

Szogun (4/12)

(Shogun)

serial przygodowy Japonia/USA 1980   od 12 lat
Występują:Richard Chamberlain, Toshirô Mifune, Yôko Shimada, Frankie Sakai
Reżyseria:Jerry London
W skrócie:Pierwsze spotkanie Anjin-sana z panem Buntaro, mężem Mariko, przebiega w napiętej atmosferze. Buntaro jest agresywny. Taktowne zachowanie obecnych na kolacji kobiet zapobiega konfliktowi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ekranizacja bestsellerowej powieści Jamesa Clavella, której akcja rozgrywa się w XVII. wieku i opowiada o przygodach angielskiego żeglarza (Richard Chamberlain - nagrodzony za tę kreację Złotym Globem), który jako rozbitek trafia do feudalnej Japonii. Tutaj staje się uczestnikiem wydarzeń, które zmienią bieg historii tego kraju. Za swoje męstwo i wierną służbę zostanie uhonorowany tytułem samuraja... "Szogun" to porywający romans na tle dramatycznych wydarzeń historycznych w egzotycznej scenerii. Film zdobył wiele prestiżowym wyróżnień - w tym Złotego Globa dla najlepszego dramatu telewizyjnego. Narratorem opowieści jest Orson Welles, a kompozytorem niezapomnianej oprawy muzycznej - Maurice Jarre.

W tym odcinku

Pierwsze spotkanie Anjin-sana z panem Buntaro, mężem Mariko, przebiega w napiętej atmosferze. Buntaro jest agresywny i tylko taktowne zachowanie obecnych na kolacji kobiet zapobiega konfliktowi.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)