Szogun (3/12)

Szogun (3/12)

(Shogun)

serial przygodowy Japonia/USA 1980   od 12 lat
Występują:Richard Chamberlain, Toshirô Mifune, Yôko Shimada, Frankie Sakai
Reżyseria:Jerry London
W skrócie:Ojciec Alvito oddaje Toranadze mapy z okrętu Blackthorne'a. Toranaga z powodu Ishidy postanawia potajemnie opuścić Osakę. Anjin musi w ciągu sześciu miesięcy nauczyć się języka japońskiego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ekranizacja bestsellerowej powieści Jamesa Clavella, której akcja rozgrywa się w XVII. wieku i opowiada o przygodach angielskiego żeglarza (Richard Chamberlain - nagrodzony za tę kreację Złotym Globem), który jako rozbitek trafia do feudalnej Japonii. Tutaj staje się uczestnikiem wydarzeń, które zmienią bieg historii tego kraju. Za swoje męstwo i wierną służbę zostanie uhonorowany tytułem samuraja... "Szogun" to porywający romans na tle dramatycznych wydarzeń historycznych w egzotycznej scenerii. Film zdobył wiele prestiżowym wyróżnień - w tym Złotego Globa dla najlepszego dramatu telewizyjnego. Narratorem opowieści jest Orson Welles, a kompozytorem niezapomnianej oprawy muzycznej - Maurice Jarre.

W tym odcinku

Ojciec Alvito, obawiając się Toranagi, oddaje mu mapy zabrane z okrętu Blackthorne'a. Toranaga, z powodu narastającego napięcia między nim a Ishidą, postanawia potajemnie opuścić Osakę. Anjin musi w ciągu sześciu miesięcy nauczyć się języka japońskiego. Za wyniki jego edukacji odpowiedzialna jest cała wieś Anjiro, w której będzie w tym czasie mieszkał. Jeśli nie będą pozytywne, wszyscy jej mieszkańcy mają zostać ukrzyżowani, a wioska spalona. Na kolacji u pana Yabu, Anjin stara się przekonać dostojnika, żeby odwołał swoją decyzję.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także