Szkoła (213)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Ula nie potrafi pogodzić się z tym, że zerwał z nią chłopak. Przyjaciele próbują znaleźć jej nowego partnera. Oboje zaczynają ze sobą rywalizować i umówić Ulę ze swoim kandydatem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Ula nie potrafi pogodzić się z tym, że zerwał z nią chłopak. Przyjaciele - Zosia i Konrad - próbują znaleźć jej nowego partnera. Zosia widzi idealnego kandydata w koledze z klasy Uli, Janku, natomiast Konrad - w Jakubie. Oboje są przekonani, że mają rację i zaczynają ze sobą rywalizować. Chcą, żeby Ula umówiła się z wybranymi przez nich kandydatami. Licealista Marek jest bardzo lubiany, ponieważ chętnie słucha o kłopotach innych uczniów i znajduje dobre rozwiązania. Chłopak założył nawet bloga z poradami sercowymi, który zyskał dużą popularność. Ukrywa jednak to zajęcie, boi się, że zostanie wyśmiany. Wkrótce jego dziewczyna, Ewa, poznaje prawdę i ujawnia tożsamość autora porad.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także