Szansa na sukces: Wspomnienie - Michael Jackson

program rozrywkowy   b.o.
Występują:Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka, Ewa Farna, Andrzej Lampert
W skrócie:Specjalne wydanie programu poświęcone królowi popu. Michael Jackson był obecny na światowym rynku muzycznym przez niemal cztery dekady. Jego przeboje śpiewają polscy wokaliści.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorski program Elżbiety Skrętkowskiej emitowany na antenie TVP 2 od 1993 roku. Debiutujący amatorzy wykonują utwory gwiazd polskiej sceny muzycznej, które są jurorami danego odcinka. Szansę na występ mają zarówno osoby uzdolnione muzycznie, jak i wyróżniające się ciekawą osobowością. Nagrodą dla zwycięzcy jest możliwość zaśpiewania piosenki z artystą oraz coroczny występ wszystkich finalistów w Sali Kongresowej w Warszawie. Program prowadzi Wojciech Mann.

Specjalne wydanie programu poświęcone zmarłemu w tym roku królowi popu. Michael Jackson był obecny na światowym rynku muzycznym przez niemal cztery dekady. Karierę na scenie rozpoczął w wieku 7 lat, w rodzinnym zespole The Jackson Five. Sprzedał kilkaset milionów płyt, co uczyniło go najlepiej sprzedającym się artystą wszech czasów, i wylansował kilkadziesiąt przebojów, które na zawsze zmieniły oblicze współczesnej muzyki. Wśród nich znajduje się m.in. "Billie Jean", "Black Or White" czy "Thriller". W swojej karierze Jackson otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia m.in. aż 13 nagród Grammy. Artysta spopularyzował skomplikowane ruchy taneczne, takie jak moonwalk czy robot dance. Był też prekursorem nowoczesnej formy realizacji teledysku, zawierającego w sobie mini-historię i układ choreograficzny. W "Szansie na sukces" największe przeboje króla popu zaśpiewają wokaliści, którzy swoją karierę muzyczną rozpoczynali od występu w programie: Justyna Steczkowska, Kasia Cerekwicka, Andrzej Lampert, Ewa Farna i Kamil Kuźnik. Jacksona wspominają dziennikarze Piotr Metz i Hirek Wrona.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)