Syn łowcy orłów

Syn łowcy orłów

5.1/10 6.4/10

(Eagle Hunter's Son)

DRAMAT OBYCZAJOWY Niemcy/Szwecja/Dania 2009
Występują:Asilbek Badelkhan, Serikbai Khulan, Bazarbai Matei, Mardan Matei
Reżyseria:René Bo Hansen
W skrócie:Dwunastoletni Bazarbai, urodzony w rodzinie wędrownych pasterzy w Mongolii, marzy o wielkim mieście. Ojciec chce, by został łowcą orłów.
Mongolski chłopiec z rodziny wędrownych pasterzy marzy o życiu w wielkim mieście, ale kiedy przyjdzie mu wyruszyć na poszukiwanie orła ojca, odkryje inne priorytety.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dwunastoletni Bazarbai (Bazarbai Matei) urodził się w rodzinie wędrownych pasterzy w zachodniej Mongolii. Chłopiec różni się jednak od innych dzieci w jego wieku. Ma on dość koczowniczego trybu życia i marzy o tym, aby zamieszkać w wielkim mieście. Jego ojciec (Mardan Matei) ma jednak wobec syna inne plany. Chce, by Bazarbai poszedł w ślady swoich przodków i został łowcą orłów. Kiedy brat Bazarbai, Khan (Asilbek Badelkhan), zostaje wysłany do stolicy Mongolii, Ułan Bator, chłopiec czuje się pokrzywdzony i zdradzony. Aby pocieszyć Bazarbai, jego ojciec (Mardan Matei) postanawia zabrać chłopca na wielki festiwal orłów. Niestety, jeden z ptaków ojca zostaje przestraszony przez błysk flesza i ucieka. Bazarbai postanawia odnaleźć orła i rozpoczyna niebezpieczną podróż, w czasie której odkrywa, co jest w życiu najważniejsze. Film w piękny i poetycki sposób ukazuje dojrzewanie młodego człowieka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)