Świat bez końca (5/8)

Świat bez końca

odc. 5/8

(World Without End: Pawns)

serial historyczny Kanada/Niemcy/Wielka Brytania 2012   od 12 lat
Występują:Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Charlotte Riley, Tom Weston-Jones
Reżyseria:Michael Caton-Jones
W skrócie:Caris dostaje list od dawnego kochanka, Merthina. Siostra Meir jest świadkiem intymnej sytuacji z udziałem brata Thomasa i jeszcze jednego mnicha. Nie wyjawia jednak prawdy przeorowi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja popularnego serialu "Filary Ziemi". Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów, Kena Folletta. W serialu występują m.in. Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Miranda Richardson oraz Peter Firth.

W tym odcinku

Od ostatnich wydarzeń minęło siedem lat. Caris dostaje list od dawnego kochanka, Merthina, który mieszka we Florencji, ożenił się i ma córkę. Siostra Meir jest świadkiem intymnej sytuacji z udziałem brata Thomasa i jeszcze jednego mnicha. Po rozmowie z Caris decyduje się nie wyjawiać prawdy przeorowi. Matka Cecylia dziedziczy majątek, który chce przeznaczyć na budowę szpitala. Godwyn przywłaszcza jednak pieniądze, które chce wykorzystać na własne cele. W tej sytuacji Cecylia wysyła Caris po wsparcie do króla. Kobieta i towarzysząca jej siostra Meir są świadkami okrucieństw wojny. Tymczasem Edward III staje w obliczu klęski. Odrzuca jednak propozycję poddania się ze strony króla Francji, Filipa VI. Wkrótce obie armie spotykają się na polu bitwy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)