Świat bez końca (1/8)

Świat bez końca

odc. 1/8

(World Without End: Knight)

serial historyczny Kanada/Niemcy/Wielka Brytania 2012   od 12 lat
Występują:Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Charlotte Riley, Tom Weston-Jones
Reżyseria:Michael Caton-Jones
W skrócie:Król Edward II przegrywa bitwę z żoną, królową Izabelą Francuską. Kobieta każe go aresztować i wyznacza na jego następcę syna, który zostaje Edwardem III. Sir Roland wraca do Kingsbridge.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja popularnego serialu "Filary Ziemi". Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów, Kena Folletta. W serialu występują m.in. Ben Chaplin, Cynthia Nixon, Miranda Richardson oraz Peter Firth.

W tym odcinku

Król Edward II przegrywa bitwę ze swoją żoną, królową Izabelą Francuską. Kobieta każe go aresztować i wyznacza na jego następcę ich syna, który zostaje Edwardem III. Sir Roland wraca do Kingsbridge jako nowy hrabia Shiring i każe zamknąć swojego poprzednika pod zarzutem zdrady. Mężczyzna zgadza się oszczędzić życie jego dwóch synów, Ralpha i Merthina. Pierwszy zostaje jego giermkiem, drugi pomocnikiem Elfrica Buildera. Aresztowany zostaje także Edmund Wooler. Córka Caris i siostra Petranilla robią wszystko, by odzyskał wolność. Do Kingsbridge przyjeżdża sir Thomas Langley, ranny rycerz, który chce zostać mnichem. Caris zaczyna interesować się medycyną. Uczy się pod okiem córki rzeźnika, Mattie Wise.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także