SuperWynalazki (29)

(Wicked Inventions 2)

serial dokumentalny Wielka Brytania   od 12 lat
W skrócie:Dzisiaj zobaczymy, co łączy młot pneumatyczny z narzędziami ery kamienia łupanego. Ponadto w programie dowiemy się więcej na temat aerodynamicznych kształtów samochodów wyścigowych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wojny, konflikty, dalekie wyprawy - wszystko to wpływa stymulująco na rozwój nauki oraz techniki. Chęć dominacji oraz podboju nowych, nieznanych wcześniej terenów może być motywacją do ciągłego poszerzania horyzontów wiedzy. Twórcy tej popularno-naukowej serii opowiadają o często zaskakującym pochodzeniu przedmiotów codziennego użytku. Okazuje się, że z pozoru najzwyczajniejsze wynalazki powstawały w wojskowych laboratoriach, jednak z czasem znalazły zupełnie inne, całkowicie prozaiczne zastosowanie. W drugim sezonie cyklu widzowie poznają niezwykłą historię przedmiotów takich jak żarówka, pianino czy deska surfingowa.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku dowiemy się między innymi, co łączy młot pneumatyczny z narzędziami ery kamienia łupanego. Ponadto w programie dowiemy się więcej na temat aerodynamicznych kształtów samochodów wyścigowych, a także do czego służą montowane w nich tylne skrzydła. Przekonamy się, czy dzięki nim auta mogą faktycznie wznieść się ponad torem. Twórcy serii prezentują również historię kasków motocyklowych - od skórzanych czapek po współczesne futurystyczne modele.