Supełkowe ABC (101)

Supełkowe ABC (101)

program dla dzieci   b.o.
W skrócie:W tym spotkaniu z Supełkiem dzieci nadal będą uczyć się słów, które zawierają dwuznaki. Tym razem poznają wyraz 'pączek' i jego dwa znaczenia, po czym nauczą się go migać i pisać w języku polskim.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Uszkodzenia słuchu utrudniają normalne funkcjonowanie wielu mieszkańcom Polski. Program, powstający przy współpracy z łódzkim oddziałem Polskiego Związku Głuchych, jest skierowany do rodziców, którzy nie znają języka migowego, co utrudnia im komunikację z niedosłyszącymi dziećmi. Jego bohaterem jest sympatyczny Supełek. Autorzy programu pomagają dzieciom poznawać kolory, pory roku, literki, cyferki, a także zachęcają je do zabaw plastycznych oraz inscenizacji.

W tym spotkaniu z Supełkiem dzieci nadal będą uczyć się słów, które zawierają dwuznaki. Tym razem poznają wyraz "pączek" i jego dwa znaczenia, po czym nauczą się go migać i pisać w języku polskim. W supełkowym teatrzyku historyjka o Ali i jej przyjaciółce Zosi, które wybrały się na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny, a na spacerze Supełek spotyka jenota. Następnie z rurek, zakrętek i kolorowego papieru dzieci wyczarują wiosenne kwiaty. W kąciku dla rodziców dr Tomasz Poremski z Fundacji GEERS Dobry Słuch podpowie dorosłym, jak zachęcać dzieci do noszenia aparatu słuchowego.

Zobacz także