Subtelność

Subtelność

6.1/10 6.5/10

(L'hermine)

KOMEDIA KRYMINALNA Francja 2015   od 12 lat
Występują:Fabrice Luchini, Sidse Babett Knudsen, Eva Lallier, Corinne Masiero
Reżyseria:Christian Vincent
W skrócie:Sędzia Racine (Fabrice Luchini) musi orzekać w trudnej sprawie. Sąd został już wydany przez opinię społeczną, jednak Racine postanawia zbadać sprawę. Czuje, że ma do czynienia z trudnym przypadkiem.
Aktorski popis Fabrice'a Luchiniego i Sidse Bebbet Knudsen (zasłużone nagrody) jako sędziów rozstrzygających o odpowiedzialności za śmierć niemowlęcia i jednocześnie stających wobec powracającego uczucia.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 24 grudnia
za 9 dni
16:00 ale kino+ (z napisami)
czwartek, 28 grudnia
za 13 dni
15:55 ale kino+ (z napisami)

Opis

Sędzia Michel Racine (Fabrice Luchini) musi orzekać w bardzo trudnej sprawie. Sąd został już wydany przez opinię społeczną, jednak Racine postanawia dokładniej zbadać sprawę. Czuje bowiem, że ma do czynienia z przypadkiem, który jest bardziej skomplikowany, niż się wydaje. W czasie procesu sędzia dostrzega wśród ławników Dittę (Sidse Babett Knudsen). Kiedyś łączyło ich uczucie, jednak nie widzieli się od lat, a w ich życiu zaszło wiele zmian. Obecnie kobieta ma kilkuletnią córeczkę i stoi na życiowym rozdrożu. Ich spotkanie pokaże, że stara miłość nie rdzewieje. Film nagrodzony został za scenariusz i najlepszą rolę męską na MFF w Wenecji w 2015 roku. W produkcji wystąpili m.in.: Fabrice Luchini ("Niebo nad Paryżem", "Molier na rowerze") i Sidse Babett Knudsen ("Tuż po weselu", serial "Westworld"). Za kamerą stanął laureat dwóch Cezarów - Christian Vincent ("Dyskretna", "Rozstanie").

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)