Stulecie Winnych (7)

Stulecie Winnych (7)

serial obyczajowy Polska 2019   od 12 lat
Występują:Kinga Preis, Roman Gancarczyk, Sebastian Łach, Jan Wieczorkowski
Reżyseria:Piotr Trzaskalski
W skrócie:Bliźniaczki pobierają nauki w gimnazjum w Warszawie. Z Brwinowa dochodzą niepokojące wieści. Okazuje się, że Antoni cierpi na chorobę otępienną. Tymczasem Ignacy przyjmuje święcenia kapłańskie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 22 września
jutro
2:15 TVP Seriale

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Dbająca o domowe ognisko Bronia (Kinga Preis) jest żoną Antoniego (Roman Gancarczyk), szanowanego we wsi zduna. Owocem udanego małżeństwa są czterej synowie, którzy mają już własne rodziny. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej. Serial jest ekranizacją wydanej w 2015 roku trzytomowej sagi "Stulecie Winnych" autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Powieść ta zyskała rzesze sympatyków i szybko znalazła zaszczytne miejsce wśród bestsellerów. Reżyserem obrazu jest twórca wielokrotnie nagradzanego na festiwalach filmowych dramatu "Edi", Piotr Trzaskowski. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik, nominowany do Złotej Żaby operator w "Wymyku". Plejada czołowych polskich aktorów jest zapowiedzią dobrego kina. W projekcie wzięli udział m.in.: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Roman Gancarczyk, Katarzyna Kwiatkowska, Olaf Lubaszenko, Arkadiusz Janiczek i Rafał Królikowski.

W tym odcinku

Bliźniaczki pobierają nauki w gimnazjum Platerek w Warszawie. Tymczasem z Brwinowa dochodzą niepokojące wieści. Okazuje się, że Antoni cierpi na chorobę otępienną. Paweł wyznaje Ani miłość. Nalega na szybki ślub. Źle znosi wyjazd ukochanej do Warszawy, a za swoje nieszczęście obwinia Lilpopa. Winna odwzajemnia uczucia Pawła, lecz nie chce przerywać nauki w gimnazjum. Prosi go o wyrozumiałość, jednocześnie ukrywając ich związek przed bliskimi. Mania wiąże wielkie nadzieje z Pawłem. Chce zostać jego żoną. Nie przypuszcza nawet, że chłopak zakochał się w jej siostrze. Ignacy przyjmuje święcenia kapłańskie. Ania zauważa zmianę w zachowaniu Stanisława Lilpopa. Mężczyzna prosi dziewczynę, by mu towarzyszyła podczas niedzielnego spaceru. Ona jednak wyrusza do Brwinowa. Kilka dni później bliźniaczki niespodziewanie zostają wezwane do gabinetu dyrektorki szkoły.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także