Steve Backshall kontra północna ściana Eigeru (1)

Steve Backshall kontra północna ściana Eigeru (1)

(Steve Backshall Vs The Vertical Mile)

serial dokumentalny   od 7 lat
W skrócie:Steve Backshall udaje się do Szwajcarii, by zdobyć jeden z najbardziej znanych szczytów w historii wspinaczki - Eiger. Ekipa szybko odkrywa, że to nie jest jedyne wyzwanie, które na nich czeka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Północna ściana góry Eiger w szwajcarskich Alpach jest najbardziej znanym szczytem w historii ekstremalnego alpinizmu. Liczy 3970 m i mimo stosunkowo niewielkiej wysokości, przyprawia o dreszcze najlepszych alpinistów na świecie. Nazywana jest "ścianą śmierci", gdyż minimum 64 śmiałków zginęło podczas prób jej zdobycia. Podróżnik Steve Backshall także postanowił podjąć wyzwanie. Po miesiącach ciężkich treningów fizycznych oraz przygotowań psychicznych w towarzystwie elitarnych wspinaczy przybywa do Szwajcarii, aby zdobyć szczyt. Członkowie ekspedycji szybko odkrywają, że pionowa ściana nie jest jedynym wyzwaniem, które na nich czeka.

W tym odcinku

Po miesiącach przygotowań Steve Backshall wraz z najlepszymi alpinistami udaje się do Szwajcarii, by zdobyć jeden z najbardziej znanych szczytów w historii wspinaczki - Eiger. Ekipa szybko odkrywa, że "ściana śmierci" nie jest jedynym wyzwaniem, które na nich czeka.