Starożytni kosmici: Obcy i Dziki Zachód (1)

Starożytni kosmici

sezon 3 odc. 1: Obcy i Dziki Zachód

(Ancient Aliens 3: Aliens and the Old West)

serial dokumentalny USA 2011
W skrócie:Niektórzy wierzą, że Ziemię od lat odwiedzają przybysze z innych planet. Czy można znaleźć na to dowody w opowieściach z Dzikiego Zachodu?

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trzeci sezon popularnej serii badającej tezy paleoastronautyki, czyli paranauki, która zakłada, że w dziejach Ziemi wielokrotnie dochodziło do ingerencji pozaziemskich. Jednym z najbardziej znanych propagatorów tej teorii jest Erich von Däniken. W poszczególnych odcinkach twórcy programu analizują różne wydarzenia historyczne, szukając dowodów na działanie obcych. Biorą pod lupę m.in. niewyjaśnione zjawiska na Dzikim Zachodzie, potwory z mitów greckich czy święte miejsca w różnych religiach.

W tym odcinku

W tym odcinku autorzy serii poszukują śladów obcych w opowieściach z Dzikiego Zachodu. Według różnych relacji na teksaskim cmentarzu mają spoczywać szczątki kosmity, którego statek rozbił się w w pobliżu w 1897 roku. W Utah wyryto w skale rysunki przedstawiające dziwne istoty w strojach przypominających skafandry kosmiczne. W XIX wieku w południowej Kalifornii ranczerzy opowiadali o potworze wyłaniającym się z jeziora Elizabeth. Z kolei w słynnym mieście Wyatta Earpa, Tombstone w Arizonie, kowboje mieli strzelać do gigantycznego metalowego ptaka.

Zobacz także