Starożytni kosmici: Głosy bogów (10)

Starożytni kosmici

sezon 10 odc. 10: Głosy bogów

(Ancient Aliens: Voices of the Gods)

serial dokumentalny USA 2016   od 12 lat
W skrócie:Indyjskie teksty w sanskrycie zawierają opowieści o technologii w starożytnym świecie. Twórcy serii szukają odpowiedzi na pytanie, czy w tamtych czasach planetę zamieszkiwali przybysze z kosmosu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii poszukują na Ziemi śladów, które kosmici zostawiali na niej przez ostatnie 75 milionów lat - od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po Amerykę współcześnie. W kolejnych odcinkach będą zbierać historyczne dokumenty i dzieła sztuki, które sugerują spotkania z pozaziemską cywilizacją. Uporządkują też współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Twórcy spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadać ich wpływ na nasz świat - zwłaszcza na rozwój techniki.

W tym odcinku

Starożytne indyjskie teksty zawierają wiele niesamowitych opisów zaawansowanych technologii. Z zaskakującą szczegółowością przedstawiają latające maszyny, operacje neurochirurgiczne, a nawet zagadnienia, którymi zajmuje się fizyka atomowa. Wiedza ta ma pochodzić z czasów złotego wieku ludzkości, kiedy bogowie żyli na ziemi. Według zwolenników teorii paleoastronautyki może chodzić o okres, kiedy na naszej planecie mieszkali obcy. Giorgio A. Tsoukalos podróżuje do Indii, by dokładniej zbadać teksty w sanskrycie oraz przyjrzeć się konstrukcjom, które przetrwały próbę czasu. Analizuje m.in. dowody na to, że w starożytności dokonano operacji mózgu, oraz instrukcje budowy maszyny latającej.

Zobacz także