Starożytni kosmici: Dowody (2)

Starożytni kosmici

sezon 1 odc. 2: Dowody

(Ancient Aliens: The Evidence)

serial dokumentalny USA 2009   od 12 lat
W skrócie:Program o powietrznych pojazdach, żywych w legendach wielu krajów oraz o cięciach na megalitycznych kamiennych budowlach w Egipcie. Czy w starożytności rzeczywiście odwiedzali nas kosmici?

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorzy serii badają kontrowersyjne teorie paleoastronautyki - paranauki, zakładającej, że obcy odwiedzają naszą planetę od milionów lat. Zwolennicy tej hipotezy szukają dowodów na obecność kosmitów na Ziemi w pozostałościach z ery dinozaurów, rysunkach jaskiniowców, zabytkach starożytnego Egiptu czy współczesnych opowieściach o UFO. Program powstał we współpracy z Erichem von Dänikenem, autorem i popularyzatorem koncepcji, zakładającej wpływ obcych na życie ludzi w czasach przedhistorycznych. Twórcy cyklu podróżują po całym świecie w poszukiwaniu dowodów na ingerencje kosmitów w historię naszej cywilizacji.

W tym odcinku

Autorzy programu zastanawiają się nad tym, jakie dziedzictwo pozostawili po sobie kosmici, jeśli rzeczywiście odwiedzali oni naszą planetę. W różnych kulturach zachowały się opowieści o skomplikowanych statkach powietrznych czy zaawansowanych technologicznie urządzeniach. W starożytnych hinduskich tekstach znajdujemy opisy latających maszyn, zwanych wimanami. Megalityczne konstrukcje w Egipcie stanowią świadectwo niezwykłej inżynieryjnej precyzji. Twórcy serii zastanawiają się, czy te przykłady zaawansowanej technologii są świadectwem ingerencji obcych.

Zobacz także