Starożytni kosmici: Akaśa (9)

Starożytni kosmici

sezon 10 odc. 9: Akaśa

(Ancient Aliens: The Akaschic Record)

serial dokumentalny USA 2016
W skrócie:Miliardy ludzi trzymają w chmurze najróżniejsze dane. Twórcy serii odpowiedzą na pytanie, czy ten nowoczesny wynalazek nie jest w rzeczywistości technologią używaną w zamierzchłej przeszłości.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii poszukują na Ziemi śladów, które kosmici zostawiali na niej przez ostatnie 75 milionów lat - od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po Amerykę współcześnie. W kolejnych odcinkach będą zbierać historyczne dokumenty i dzieła sztuki, które sugerują spotkania z pozaziemską cywilizacją. Uporządkują też współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Twórcy spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadać ich wpływ na nasz świat - zwłaszcza na rozwój techniki.

W tym odcinku

Miliardy ludzi korzystają obecnie z chmury - na pozór nieskończonego banku informacji, do których mamy dostęp dzięki otaczającym nas falom elektromagnetycznym. Twórcy serii zastanawiają się, czy ta nowoczesna technologia już kiedyś istniała i była używana przez naszych przodków. Potwierdzenia tej tezy szukają w historii proroków i wizjonerów, którzy twierdzili, że telepatycznie mogą pozyskać wiedzę kluczową dla dziejów ludzkości. Według dawnych mitów istnieje kompendium, w którym zgromadzono wszelkie informacje. Giorgio A. Tsoukalos spotyka się z ekspertem neurobiologii, Dariem Nardim. Badacz mierzy fale mózgowe Deepaka Chopry, kiedy ten wprowadza się w stan głębokiej medytacji.

Zobacz także