Starożytni kosmici 7: Genialne umysły (4)

Starożytni kosmici 7: Genialne umysły (4)

(Ancient Aliens: The Genius Factor)

serial dokumentalny USA 2014-2015
W skrócie:W różnych epokach rozwój cywilizacji stymulowali wielcy myśliciele formułujący błyskotliwe spostrzeżenia. Większość ich genialnych pomysłów pojawiało się w niespodziewanych momentach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy programu szukają dowodów na potwierdzenie głównych tez paleoastronautyki - paranauki zajmującej się badaniem historii ziemskiej cywilizacji pod kątem kontaktów ludzi z istotami przybyłymi z kosmosu. Autorzy serialu odwołują się do pozostałości materialnych z odległych czasów, m.in. ery dinozaurów czy starożytnego Egiptu, przedstawiając dowody na ingerencję obcych w rozwój i kulturę człowieka. Szukają również śladów wizyt kosmitów w popularnych legendach oraz tekstach historycznych.

W tym odcinku

W różnych epokach rozwój cywilizacji stymulowali wielcy myśliciele formułujący błyskotliwe spostrzeżenia i obdarzeni niezwykłymi zdolnościami. Większość z nich twierdziła, że ich genialne pomysły pojawiały się w zupełnie niespodziewanych momentach - we śnie, wizji czy halucynacjach. W starożytności niemal w każdej kulturze na świecie wierzono, że geniusz jest rodzajem opętania. Autorzy serii zastanawiają się, czy natchnienie, które nasi przodkowie przypisywali bogom, ma pozaziemskie pochodzenie, jak utrzymują zwolennicy teorii starożytnych astronautów. Biorą pod lupę m.in. Alberta Einsteina, Edisona i Dymitra Mendelejewa.

Zobacz także