Spisek prochowy (1/3)

Spisek prochowy (1/3)

(Gunpowder)

serial obyczajowy Wielka Brytania 2017   dla dorosłych
Występują:Kit Harington, Liv Tyler, Edward Holcroft, Shaun Dooley
Reżyseria:J Blakeson
W skrócie:Rok 1603, Anglia. Kraj prowadzi wojnę z Hiszpanią. Prześladowania cierpią także mieszkający w Anglii katolicy, a księża odprawiający msze muszą liczyć się z wiszącym nad nimi wyrokiem śmierci.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Robert Catesby (Kit Harington) uczestniczy w tajnej mszy celebrowanej przez księdza Garneta (Peter Mullan) w domu Anne Vaux (Liv Tyler), swojej kuzynki. Nabożeństwo zostaje przerwane przez królewskich agentów. W tej sytuacji trzeba jak najszybciej ukryć księży, którzy zostali uznani za zdrajców stanu i skazani na śmierć. Okrutna kara, wymierzona przez agentów króla, wpływa na Catesby'ego. Mężczyzna poprzysięga zabić władcę (Derek Riddell) oraz ludzi z jego otoczenia, a na tronie osadzić 9-letnią księżniczkę Elżbietę Stuart. Młoda monarchini stałaby się marionetką sterowaną przez katolicki rząd. Aby przeprowadzić zamach, spiskowiec musi przechytrzyć szpiegów Roberta Cecila (Mark Gatiss). Jego intryga dociera aż do Brukseli, gdzie przyłącza się do niej zaprawiony w bojach Guy Fawkes (Tom Cullen).

W tym odcinku

Rok 1603, Anglia. Po śmierci Elżbiety I na tronie zasiada król Szkocji Jakub I. Kraj prowadzi wojnę z katolicką Hiszpanii. Prześladowania cierpią także mieszkający w Anglii katolicy, a księża odprawiający msze muszą liczyć się z wiszącym nad nimi wyrokiem śmierci. Nowy król był już celem kilku zamachów, ale jak dotąd żaden z nich nie okazał się skuteczny. Tymczasem w hrabstwie Warwickshire spiskowcy planują nową intrygę. Podjęta przez nich inicjatywa na zawsze zapisze się w historii.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)