Soból i panna

Soból i panna

5.7/10
MELODRAMAT Polska 1983   od 12 lat
Występują:Jacek Borkowski, Jolanta Nowak, Jan Englert, Anna Milewska
Reżyseria:Hubert Drapella
W skrócie:Michał poznaje wieśniaczkę Warszulkę, w której zakochuje się z wzajemnością. Uświadamia sobie, że to mezalians. Decyduje się z nią rozstać.
Próba przeczytania na nowo naturalistycznej powieści Józefa Weyssenhoffa: malownicza, ale bez wdzięku literackiego pierwowzoru. Szkoda.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 24 października
za 6 dni
14:00 Kino Polska
środa, 30 października
za 12 dni
6:00 Kino Polska (powtórka)

Opis

Początek XX wieku. Michał Rajecki (Jacek Borkowski), szlachetnie urodzony student, przyjeżdża na wakacje w rodzinne strony. Podczas polowania poznaje wieśniaczkę, Warszulkę (Jolanta Nowak), w której zakochuje się z wzajemnością. Oboje obiecują sobie wierność i postanawiają związać się na całe życie. Chłopak dochodzi jednak do wniosku, że jego środowisko nigdy nie zaakceptuje podobnego mezaliansu. Decyduje się więc rozstać z Warszulką. Trapiony wyrzutami sumienia, namawia ją do małżeństwa z zamożnym chłopem, Józefem (Adam Marjański), który od dłuższego czasu zabiega o jej rękę. Niebawem panicz uświadamia sobie, że rezygnując z miłości popełnia ogromny błąd. Wraca do osady z nadzieją, że nie wszystko jeszcze stracone... Scenariusz powstał według powieści Józefa Weyssenhoffa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)