Śniegi wojny

(Into the White)

DRAMAT WOJENNY Szwecja/Norwegia 2012   od 16 lat
Występują:Florian Lukas, Rupert Grint, David Kross, Stig Henrik Hoff
Reżyseria:Petter Nass
W skrócie:Scenariusz oparty jest na faktach. W jednej z ról wystąpił znany serii ekranizacji przygód Harry'ego Pottera Rupert Grint.
Zestrzeleni zimą nad norweskim pustkowiem w trakcie II wojny piloci niemieccy i brytyjscy spotykają się w jednej chacie: aby przetrwać, trzeba nauczyć się współdziałania. Intrygujące.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kwiecień 1940 roku. Naziści atakują Norwegię, w obronę której angażują się także wojska alianckie. Dwaj brytyjscy piloci: kanonier Robert Smith (Rupert Grint) i kapitan Charles P. Davenport (Lachlan Nieboer) oraz trzej niemieccy lotnicy: Horst Schopis (Florian Lukas), Josef Schwartz (David Kross) i Wolfgang Strunk (Stig Henrik Hoff) zostają zestrzeleni nad dzikimi rejonami Norwegii. Wszyscy stają się sobie równi walcząc o przetrwanie w warunkach ostrej polarnej zimy. W powietrzu byli śmiertelnymi wrogami, lecz na obcej ziemi jednoczą siły, by przeżyć. Rozbitkom udaje się znaleźć opuszczony dom w górach, w którym tymczasowo mogą się schronić. Niestety, gdy kończy im się prowiant i drewno na opał, emocje zaczynają brać górę... Scenariusz oparto na autentycznych wydarzeniach. W jednej z głównych ról - Rupert Grint, znany przede wszystkim jako Ron z serii ekranizacji przygód Harry'ego Pottera.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)