Skrawki życia

Skrawki życia

7.3/10 6.3/10

(How to Make an American Quilt)

DRAMAT OBYCZAJOWY USA 1995   od 12 lat
Występują:Winona Ryder, Anne Bancroft, Maya Angelou, Ellen Burstyn
Reżyseria:Jocelyn Moorhouse
W skrócie:26-letnia Finn (Winona Ryder) ma wyjść za mąż. By przemyśleć życiową decyzję, wyjeżdża na wakacje do babci Hy i ciotki Gladys Jo.
Winona Ryder rozważa blaski i cienie zamążpójścia, kiedy jego krewne i przyjaciółki dyskutują o życiu i miłości, szyjąc dla niej ślubną kołdrę. Plus trzy pokolenia aktorskiej doskonałości z Hollywood.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

26-letnia Finn Dodd (Winona Ryder) ma wkrótce wyjść za mąż za Sama (Dermot Mulroney). Dziewczyna, która nie czuje się gotowa do podjęcia nowych obowiązków, postanawia spędzić wakacje u swojej babci Hy (Ellen Burstyn) i ciotki Glady Joe (Anne Bancroft). Zamierza jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję. Na miejscu poznaje kilka kobiet - Murzynkę Annę (Maya Angelou), jej córkę Mariannę (Alfre Woodard) oraz Sophię (Lois Smith), Em (Jean Simmons) i Constance (Kate Nelligan), które wraz z jej krewnymi przygotowują dla niej ślubny prezent - piękną kapę ze skrawków różnobarwnych materiałów. Przyjazd dziewczyny staje się dla nich okazją do rozmów o małżeństwie i miłości, do spojrzenia z perspektywy na minione lata. Przyjaciółki wracają wspomnieniami do czasów młodości. Dla Finn doświadczenie to staje się niezwykłą lekcją życia... Scenariusz powstał na podstawie wydanej w 1991 roku bestsellerowej powieści Whitney Otto. Autorem zdjęć jest Janusz Kamiński, znakomity polski operator, zdobywca Oscarów za "Listę Schindlera" i "Szeregowca Ryana".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)