Siostra Jackie (12-ost.)

Siostra Jackie (12-ost.)

(Nurse Jackie: Health Care and Cinema)

serial obyczajowy USA 2009   od 16 lat
Występują:Edie Falco, Eve Best, Merritt Wever, Haaz Sleiman
Reżyseria:Scott Ellis
W skrócie:Podczas randki, o północy Kevin przygotowuje dla Jackie niespodziankę. Tymczasem Eddie poznaje prawdę o rodzinie swojej kochanki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jackie Peyton (Edie Falco) jest pielęgniarką. Pracuje w Nowym Jorku, w fikcyjnym szpitalu All Saints Hospital (Szpital wszystkich świętych), pod kierownictwem Glorii Akalitu (Anna Deavere Smith). Jackie jest osobą pełną sprzeczności: w pracy wykazuje się profesjonalizmem i dużą wrażliwością, a z drugiej strony nie brak jej cynizmu i skłonności do łamania powszechnie przyjętych zasad życia społecznego. Ma romans ze szpitalnym farmaceutą, dzięki któremu łatwo zdobywa środki przeciwbólowe i odurzające. Jackie zażywa je, co można tłumaczyć kłopotami w życiu prywatnym oraz reakcją obronną na stres i cierpienie, które musi codziennie oglądać. Znakomity, pełen czarnego humoru serial, w którym z główną rolę gra Edie Falco, trzykrotna laureatka nagrody Emmy. Aktorka zasłynęła dzięki roli Carmeli, żony Tony'ego Soprano w serialu "Rodzina Soprano". Wkrótce po premierze serialu Nowojorskie Stowarzyszenie Pielęgniarek protestowało przeciwko nieetycznemu zachowaniu tytułowej postaci, co zdaniem organizacji może rzutować na utrwalenie złego wizerunku pracowników medycznych w świadomości społecznej.

W tym odcinku

Kevin zaprasza Jackie na randkę w barze o północy, na której planuje wręczyć jej wysadzaną diamentami obrączkę. Tuż po wyjściu pielęgniarki do lokalu wchodzi Eddie, który wcześniej obserwował ich przez szybę. Zoey martwi się stanem pacjenta, któremu podała zbyt dużą dawkę leku. Pani Akalitis zamierza przesłuchać w tej sprawie pielęgniarki. Tymczasem krytyk budzi się, jednak zupełnie zmieniają mu się upodobania filmowe. O'Hara nielegalnie sprowadza z Anglii swoją chorą matkę do szpitala. Prosi Jackie, by pomogła jej w przyjęci jej na oddział. Po całodniowym piciu w barze Kevina Eddie robi Jackie scenę w szpitalu, grożąc, że o wszystkim powie. Spanikowana kobieta połyka trzy fiolki morfiny i traci przytomność.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)