Sekrety i kłamstwa

Sekrety i kłamstwa

8.0/10

(Secrets and Lies)

KOMEDIODRAMAT Francja/Wielka Brytania 1996   od 12 lat
Występują:Brenda Blethyn, Marianne Jean-Baptiste, Timothy Spall, Claire Rushbrook
Reżyseria:Mike Leigh
W skrócie:Ciemnoskóra Hortense (Marianne Jean-Baptiste) odnajduje swoją biologiczną matkę. Okazuje się nią Cynthia (Brenda Blethyn), biała uboga robotnica samotnie wychowująca nieślubną córkę.
Złota Palma Cannes '96: Mike Leigh o zwykłych i niecodziennych sprawach zwykłych ludzi. Ponad dwie godziny, ale jak on potrafi opowiadać! Koniecznie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Po śmierci przybranej opiekunki ciemnoskóra Hortense Cumberbatch (Marianne Jean-Baptiste), dobrze zarabiająca okulistka, chce odszukać i poznać swoją biologiczną matkę. Okazuje się, że jest nią biała kobieta - zagubiona, borykająca się z biedą, samotna Cynthia Rose Purley (Brenda Blethyn), pracująca w fabryce opakowań i wychowująca Roxanne (Claire Rushbrook). Mimo licznych wątpliwości, Hortense postanawia ją poznać. Po pierwszej, niezbyt udanej rozmowie, kobiety spotykają się ponownie. Wkrótce zaczyna je łączyć serdeczna przyjaźń. Starannie wychowana i wykształcona okulistka decyduje się zaopiekować poczciwą, prostoduszną i spragnioną ciepła matką. Film był nominowany do Oscara w pięciu kategoriach, zdobył też Złotą Palmę w Cannes i wiele innych prestiżowych nagród.

Nagrody

Złota Palma, Złoty Glob

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)