Samoloty, które odmieniły świat (1)

(Planes That Changed the World)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015   od 12 lat
W skrócie:Douglas DC-3 był pierwszym samolotem, który spełnił wszystkie wymogi do przewozu pasażerów. Dzięki niemu pokonanie drogi z jednego wybrzeża Ameryki na drugie stało się kwestią zaledwie kilku godzin.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 23 grudnia
za 9 dni
18:55 Polsat Doku

Opis

Niezwykłe historie maszyn Douglas DC-3, SR-71 Blackbird oraz Airbus A-380 pokazują, jak wyglądał podbój przestworzy przez człowieka. Douglas DC-3 to pierwszy samolot, który spełnił wszystkie wymogi do przewozu pasażerów. Dzięki niemu pokonanie drogi z jednego wybrzeża Ameryki na drugie stało się kwestią kilkugodzinnego lotu. Douglas DC-3 sprawił także, że latanie zaczęto traktować jako kolejny sposób na podróżowanie. Z kolei SR-71 Blackbird znalazł się w czołówce lotniczych technologii za sprawą niewiarygodnych prędkości, jakie mógł osiągnąć. Airbus A-380 jest największym w historii samolotem pasażerskim. Może zabrać liczbę osób, jakiej dotąd nie mógł przyjąć na pokład żaden inny samolot.

W tym odcinku

Douglas DC-3 był pierwszym samolotem, który spełnił wszystkie wymogi do przewozu pasażerów. Dzięki niemu pokonanie drogi z jednego wybrzeża Ameryki na drugie stało się kwestią zaledwie kilku godzin. Douglas DC-3 również sprawił, że latanie zaczęto traktować jako kolejny sposób na podróżowanie.

Zobacz także