Rzym (12-ost.)

Rzym (12-ost.)

(Rome: Kalends of February)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2005   dla dorosłych
Występują:Ciarán Hinds, Polly Walker, Kevin McKidd, Ray Stevenson
Reżyseria:Alan Taylor
W skrócie:Vorenus i Pullo zostają bohaterami. Cezar ku powszechnemu oburzeniu poszerza Senat o Galów. Brutus spiskuje przeciw Cezarowi z Serwilią, Kwintusem, Kasjuszem i Cascą. Dochodzi do zamachu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar podbił Galię. Wraca do Rzymu z tysiącami lojalnych żołnierzy i z planem zmian. Arystokracja jest wystraszona siłą Cezara. W obawie grozi mu oskarżeniem o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, próbuje wzniecić bunt, aby utrzymać władzę. Dwaj żołnierze Cezara, Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo, udaremniają plany Pompejusza. W ten sposób zdobywają zaufanie Cezara i jego rodziny. Od tej pory drogi życia tych legionistów i Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatry i młodego Oktawiusza Gajusza, w przyszłości Oktawiana Wielkiego, pierwszego imperatora Rzymu, przeplatają się. Żołnierze stają się świadkami wielkich wydarzeń zachodzących w czasach Juliusza Cezara. Najnowszy serial wyprodukowany przez HBO otrzymał nominację do tegorocznych Złotych Globów w dwóch kategoriach: najlepszy serial telewizyjny i najlepsza rola kobieca w serialu obyczajowym (Polly Walker).

W tym odcinku

Vorenus i Pullo zostają bohaterami ludu, symbolem braterskiej miłości i odkupienia. Vorenus, obawiając się wygnania, przygotowuje się do przeprowadzki na wieś. Obandażowany i zakrwawiony Pullo ucieka ze szpitala i trafia do domu Vorenów, gdzie spotyka Eirene. Cezar ku oburzeniu starych senatorskich rodów poszerza Senat o Galów. Również ku zaskoczeniu wszystkich czyni Vorenusa senatorem. W ten sposób chce się przypodobać ludowi. Brutus spiskuje przeciwko Cezarowi z Serwilią, Kwintusem, Kasjuszem i Cascą. Odrzuca propozycję skrytobójstwa, ponieważ jest przekonany, że honor i czystość sprawy wymagają, by Cezara zgładzić w Senacie. W przeddzień zamachu Atia otrzymuje zaproszenie od Serwilii na następny dzień. Zaskoczona postanawia je przyjąć. Następnego ranka Vorenus towarzyszy Imperatorowi w drodze do Senatu. Podchodzi jednak do niego niewolnica Serwilii twierdząc że ma wieści o jego żonie. Pullo zbiera się do wycieczki za miasto do kapliczki, przy której zamierza prosić o wybaczenie dawnych grzechów. Prosi Eirene, by mu towarzyszyła. W Senacie Cezar daremnie rozgląda się za Vorenusem. Pierwszy cios zadaje Casca, za nim rzucają się kolejni. Cezar umiera. Tymczasem triumfująca Serwilia powiadamia Atię o restauracji Republiki, w której Atia będzie skazana na jej prześladowania. W innej części miasta wściekły Vorenus wpada do domu. Gdy Niobe potwierdza, że mały Lucjusz jest jej synem, Vorenus bierze do ręki nóż. Niobe wybiera samobójstwo.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)