Rzeka kłamstwa (4/7)

Rzeka kłamstwa (4/7)

7.3/10
serial obyczajowy Polska 1987   od 12 lat
Występują:Joanna Trzepiecińska, Krzysztof Kolberger, Maria Pakulnis, Stanisława Celińska
Reżyseria:Jan Łomnicki
W skrócie:Joanna przenosi się ze służby u Róży i Szczęsnego do Żelazna, gdzie opiekuje się synami sędziny. Dziewczyna bywa również w sądzie, w którym pracuje Kaj. Wkrótce chłopak się z nią żeni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o polskiej inteligencji i osobistych dramatach ubogich ludzi w zaborze rosyjskim na przełomie XIX i XX wieku. Joanna (Joanna Trzepiecińska) jest osieroconą dziewczyną, która poszukuje szczęścia pomimo tego, że jej życie przypadło na czas burzliwych wydarzeń historycznych - od rewolucji 1905 roku do I wojny światowej. Scenariusz serialu został oparty na motywach cyklu powieściowego Ewy Szelburg-Zarembiny.

W tym odcinku

Joanna przenosi się ze służby u Róży i Szczęsnego do Żelazna, gdzie opiekuje się trzema synami sędziny. Dziewczyna bywa również w sądzie, w którym pracuje Kaj. Młodzi darzą się wzajemną sympatią. Wkrótce chłopak żeni się z Joanną. Dziewczyna zachodzi w ciążę. Kaj musi stanąć przed komisją poborową i wyciągnąć los. Od tego zależy, czy pójdzie do wojska, czy zostanie w domu. Zjawia się Cezaryna, która jest matką męża Joanny. W Wądolcu wybuchają zamieszki. Kaj nie daje znaku życia. Dziewczyna wyrusza pieszo do miasta na poszukiwania małżonka. Joanna w karczmie rodzi córkę. Dowiaduje się także, że to właśnie tutaj Kaj świętował wyciągnięcie szczęśliwego losu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)