Rywalizujący geniusze: Jobs kontra Gates (8)

Rywalizujący geniusze: Jobs kontra Gates (8)

(Genius 1: Jobs Vs. Gates)

serial dokumentalny USA 2015
Reżyseria:Richard Lopez, Paul Abascal
W skrócie:Historia współzawodnictwa wybitnych programistów, wizjonerów i twórców biznesowych imperiów. Za sprawą Billa Gatesa i Steve'a Jobsa w latach 80. komputery osobiste stają się produktem masowym.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Fascynująca historia słynnych autorów wynalazków, które odmieniły świat. Dokumentaliści prezentują sylwetki genialnych umysłów oraz ich równie utalentowanych rywali. Najbardziej błyskotliwi ludzie swoich czasów często pracowali nad tymi samymi zagadnieniami, będąc o krok od przełomowych odkryć i osiągnięć. Ten, kto wyprzedził konkurencję, zdobywał nie tylko uznanie i pieniądze, ale też miejsce w historii. W ośmioodcinkowej serii poznamy m.in. twórców śmiercionośnych broni, telewizji oraz... iPoda.

W tym odcinku

Historia współzawodnictwa wybitnych programistów, wizjonerów i twórców biznesowych imperiów to opowieść o geniuszu, zdradzie i wielkich pieniądzach. W 1970 roku komputer to dwutonowa maszyna, niedostępna dla przeciętnego konsumenta. Za sprawą dwóch ludzi - Billa Gatesa i Steve'a Jobsa - w latach 80. XX wieku komputery osobiste stają się produktem masowym - stosunkowo tanim i łatwym w obsłudze. W programie poznamy szczegóły rywalizacji twórców dwóch komputerowym imperiów - Microsoft Corporation i Apple Computer Inc.

Twórcy (pokaż wszystkich)